Jak marihuana może pomóc w walce z chorobami tarczycy?

Podstawy

Istnieje tak naprawdę bardzo dużo przyczyn jeśli chodzi o choroby tarczycy. Niektóre z nich mają nowotworowy charakter. Inne z kolei są zależne od hormonalnych zaburzeń czy też wynikają z niedoboru lub nadmiaru jodu. Rzeczą absolutnie fantastyczną w marihuanie jest to, że może ona pomagać w wielu przypadkach. Udowodnione to zostało poprzez naprawdę liczne naukowe badania. Warto jednak zaznaczyć, że marihuana stosowana może być jako świetny dodatek do leczenia, a nie jako jakaś podstawa terapii.

Różne choroby i działanie marihuany

W nadczynności tarczycy objawami powszechnymi na pewno jest osłabienie mięśnie, zaburzenie snu, bicie szybkie serca, słaba tolerancja ciepła, biegunka jak i także utrata masy ciała. Marihuanie udaje się niwelować wszystkie te objawy wyżej wymienione.

Guzkowe wolę tarczycy to kolejny rodzaj choroby. Przyczyną ich są guzki znajdujące się na tarczycy, które prowadzą do zachwiania chemicznej równowagi w organizmie naszym. Kannabinoidy powodują tak naprawdę obumieranie rakowych komórek, a za tym idzie nic innego jak zmniejszenie się guzków na tarczycy. Kolejne schorzenia, na które pomaga marihuana to podostre zapalenie tarczycy. Jego przyczyną prawdopodobnie jest wirusowa infekcja. Kannabinoidy mają bardzo silne przeciwzapalne właściwości, które jak najbardziej pomagają osobom chorym w walce z infekcjami. Co ciekawe nawet w sytuacjach, gdy kompletnie nie działają żadne antybiotyki. Marihuana świetnie sobie radzi także z niedoczynnością tarczycy jak i także z Hashimoto.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu czerwiec 8, 2022