Przechowywanie nasion marihuany – 10 bezcennych wskazówek!

Nasiona konopi to niezwykle cenna inwestycja, a właściwe przechowanie to klucz do zachowania ich właściwości. Wymaga to nie tylko pewnej wiedzy, ale również dokładności i wyrobienia odpowiednich nawyków. Jeżeli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie interesujesz się tematyką, z któregoś z trzech powodów:

 • masz to szczęście i mieszkasz w kraju, w którym uprawa nasion marihuany jest zgodna z prawem,
 • mieszkasz w kraju, w którym jest to zabronione (wtedy pozostaje Ci zbierać nasiona i je zachować, aż do momentu zmiany prawa),
 • jesteś jednym z nielicznych kolekcjonerów nasion konopi.

Bez względu na to, jaka jest Twoja motywacja (może kieruje Tobą jedynie ciekawość), powinieneś zapoznać się z kilkoma cennymi wskazówkami i bezwzględnie się do nich stosować. W przeciwnym razie, istnieje spore ryzyko, że nasiona, które nabyłeś – nie wykiełkują lub ulegną zniszczeniu.

10 zasad mówiących o tym jak należy przechowywać pestki konopi:

 1. Przechowuj nasiona w suchym miejscu – jest to pierwsza i zarazem podstawowa zasada. Kontakt z wodą i wilgocią powoduje bowiem kiełkowanie, a może być nawet przyczyną gnicia i pojawienia się pleśni.
 2. Nie przegrzewaj – wysokie temperatury szkodzą nasionom, podobnie jak woda, mogą doprowadzić do kiełkowania lub je uszkodzić, a co za tym idzie – pogorszyć ich jakość.
 3. Zadbaj o ciemność – zaciemnione miejsca powodują, ze nasiona są w tzw. stanie uśpienia, a więc nie kiełkują. Zbyt intensywne światło może je uszkodzić.
 4. Uważaj na zgniecenia – przechowuj nasiona tak, aby nie były narażone na zgniecenia – powłoka jest ich elementem ochronnym.
 5. Oryginalne opakowania najlepsze – opakowania producenta zapobiegają mieszaniu się nasion – są one niemal identyczne. Jest to o niezwykle ważne, ze względu na różnice w uprawie nasion automatycznych i regularnych.
 6. Szkodliwość niskiej temperatury – temperatura przechowywania nasion musi być optymalna, a więc trzymaj je w lodówce, ale nie w zamrażarce – w temperaturze ok. 5-6 stopni Celsjusza.
 7. Czystość przede wszystkim – miejsce przechowywania nasion musi być bezwzględnie czyste, a nasion nie można dotykać nieumytymi rękami.
 8. Zabezpiecz przed gryzoniami i szkodnikami – do tego celu również najlepsza będzie lodówka.
 9. Kupuj nasiona w sprawdzonych sklepach – a więc w takich, które dają gwarancję prawidłowego przechowywania – jeżeli nasiona leżą kilka lat, a ich przechowywanie nie jest zgodne z ogólnie przyjętymi standardami, ich właściwości będą znikome.
 10. Korzystaj z renomowanych seed banków.

W przypadku prawidłowego przechowywania wskaźnik kiełkowania powinien wynosić ok. 95% – zakładając, że dokonałeś zakupu w renomowanej, sprawdzonej firmie. Ile można przechowywać nasiona? Około 2-5 lat, jednak należy pamiętać, że wskaźnik kiełkowania spada wraz z ich wiekiem. Jeżeli nie wiesz, jaką odmianę marihuany skorzystaj z wyszukiwarki na stronie OdmianyMaruhuany.pl. Znajdziesz tam to, czego potrzebujesz. Wyszukiwarka daje możliwość dobrania nasion według efektu działania np. energii, euforii, senności, gadatliwości, śmiechu itp. Korzystając z tej strony bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie! https://www.taniesianie.pl/

Redakcja Nasiona konopi